6 Temmuz 2010 Salı

Sıcak


İnsanoğlunun hiçbirşeyden memnun olmadığını birkez daha anladım. Hollanda'dayken güneş açsın hava ısınsın der dururdum şimdi İzmir'deyim ve sıcaklardan ölüyorum. Döndüğümde anlayacağım kıymetini ama şimdi tek yaptığım söylenmek. Yıllarca İzmir'de yaşadım bu kadar sıcak gelmemişti. Galiba soğuk iklime alıştım şimdi fazla geliyor.
Bu yaz bir tuhaf zaten. İzmir'e geldim ve kardeşimin evleneceğini öğrendim. Gerçi biliyordum kız arkadaşının olduğunu ama bu kadar çabuk olacağından haberim yoktu. Geçen hafta istemeye gitti annemler, ben nasılsa nişan olacak dedim ve İstanbul'a gitmek gözümde büyüdüğü için gitmedim. Ama istemeye gittiklerinde, iki kere İzmir'den gel git olmasın diye yüzükde taktılar.
Bu durumda ben kötü görümce konumuna düştüm. İzmir'deyim ve keyfimden kardeşinin sözüne gitmedim. Çeşme'de kızlarla tatil yaptım. Kızla hiç tanışmadan verdiğim izlenim biraz bencilce oldu. Ama benim hatam değil. 20 gün sonrada nişanı yapacagız dediler bana sonradan vazgeçmişler. Tabi ben o arada hazırlıksız geldiğim için kendime nişanda giymek üzere elbisede almıştım. Şimdi elbise elimde kaldı. Bakıp bakıp duruyorum nerede giyebilirm diye. Düğün için hafif günlük kullanım için ağır bir elbise. En iyisi birgün giyip rastgele bir nişana gideyim:))
Üzücü bir haberde aldım. Şu günlerde düğünü olması gereken arkadaşlarımız ayrılmış. Çok üzüldüm onlar için. Evlerini hazırlamışlardı, gelinlik işini beraber bakmıştık ama orada tek başlarına birşeyleri yapmaya çalışırken biraz karıştılar galiba. Düğün zamanı hep stres olur, yabancı bir yerde galiba bu biraz daha fazla oldu. Biraz sakinleşip düşünmelerini söyledim ama umarım onlar için en hayırlısı olur. Hollanda'daki arkadaşımı da kaybetmiş oluyorum bu durumda. Bu da ayrıca üzüyor beni.
Geldiğimden beri fotoğraf çekmedim. Sıcaklarda makinayı bile taşımaya üşeniyorum. Çantaya atmalık küçük birşey almam lazım benim. Kocaman makinayla sıcakta dolaşmıyorum ben. Gerçi elinde kocaman objektifleriyle Pasaportta fotoğraf çekenleride çok kıskanıyorum. Sözde İzmir'in ara sokaklarında çekimler yapacaktım. Ekime bıraktım çekim işlerini. En azından havalar iyi olur. Geçen seneden kalma İzmir fotoğraflarından koyayım bari:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder